Lustra: Wskazówki dotyczące projektowania domu z odpowiednim rozmieszczeniem lusterEfekty wizualne, jakie daje dobrze umieszczone lustro, są zdumiewające. Może ono przekształcić zwykły pokój w magiczny, sprawiając, że wydaje się on większy, jaśniejszy i bardziej zachęcający. Jednak gdy w tym samym pomieszczeniu znajduje się więcej niż jedno lustro, może ono również tworzyć wizualne sztuczki i iluzję podwojenia. Takie efekty mogą sprawić, że Twój dom będzie wydawał się mały, ciasny i nieprzyjazny. Aby tego uniknąć, musisz znać właściwe i niewłaściwe sposoby umieszczania luster w swoim domu. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie lustra i nie dopuścić do tego, by sprawiały kłopoty.

Wybierz właściwe lustro do właściwego zadania

Lustro, które poprawi wystrój Twojego domu, możesz wybrać w zależności od jego funkcji. Lustro może być używane z wielu różnych powodów, więc trzeba je wybrać mądrze. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie trzeba umieszczać lustra w każdym pomieszczeniu w domu. Idealnie byłoby mieć jedno lub dwa lustra w każdym pomieszczeniu, z którego regularnie korzystamy. Na przykład lustro w łazience, w sypialni i w salonie. Jeżeli w pokoju znajduje się dużo mebli, można przesunąć lustro, aby uzyskać więcej miejsca. Zanim to zrobisz, upewnij się jednak, że lustro nie zasłania widoku innych przedmiotów. Lustro można również przesuwać, aby skierować wzrok innych osób tam, gdzie chcemy.

Upewnij się, że lustro ma odpowiedni kształt

Kształt lustra decyduje o tym, jak dobrze pasuje ono do Twojego domu i jak wpływa na wygląd pomieszczenia. Możesz użyć prostokątnego lustra do przestrzeni nowoczesnej i minimalistycznej, większego prostokątnego lustra do przestrzeni tradycyjnej oraz lustra ściennego do przestrzeni tradycyjnej. Jeśli masz bardziej eklektyczny gust, możesz również wybrać lustro dekoracyjne lub abstrakcyjne, które sprawi, że Twój dom będzie wyglądał bardziej eklektycznie. Możesz również wybrać właściwe lustro do właściwego zadania, używając lustra do właściwego celu. Na przykład, lustro do makijażu powinno być używane do nakładania makijażu, a lustro do golenia - do golenia. Lustro ścienne powinno służyć do odbijania światła, a lustro podłogowe do mycia podłóg. Aby wybrać odpowiednie lustro, należy dokładnie sprawdzić jego ramę. Upewnij się, że rama nie jest zbyt duża lub zbyt mała, aby pasowała do lustra. Należy również upewnić się, że lustro nie ma pęknięć, wyszczerbień ani innych wad, które mogłyby spowodować jego upadek lub stłuczenie.

 

Autor strony